Objevování křesťanství

Před časem jsem mluvil s přítelem, kazatelem, který oddával snoubence v jižních Čechách. Vyprávěl, že po skončení obřadu se s manželkou chtěli rozloučit a odjet, ale přišli k němu příbuzní, kterým se svatební obřad velmi líbil a chtěli s ním mluvit o křesťanství. Setkali se totiž s křesťanským pohledem na manželství vlastně úplně poprvé. A při rozhovoru řekli zhruba toto: „Současná církev už nemá lidem co nabídnout. Má křesťanství pro člověka, který v církvi nevyrostl ještě dnes nějaký význam?“

A možná se s touto otázkou setkáváme i my a třeba si ji i sami někdy klademe. Má křesťanství, víra, ještě dnes ve společnosti svoje místo? Dají se v něm najít odpovědi na otázky, které nás zajímají a na které hledáme odpovědi v našem každodenním životě? Anebo je křesťanství jenom součástí naší historie, ale dnes už vlastně opravdu nemá co nabídnout?
Na konci ledna letošního roku jsme se těmito otázkami zabývali v průběhu kurzu Objevování křesťanství. Scházeli jsme se po dobu několika večerů vždy ve čtvrtek od 18:00 a společně jsme si kladli otázky, které se týkají samotné podstaty křesťanství: Kdo byl Ježíš? Proč přišel? A co znamená následovat ho?

Kurz Objevování křesťanství je určený pro všechny, kdo se s křesťanstvím, s vírou v Ježíše Krista ještě nesetkali a chtějí se o něm něco dozvědět. Ale je určený i pro všechny ostatní, kdo chtějí získat ucelený obraz o základech víry anebo si zopakovat to, co už sice znají, ale hlásí se k zásadě „Opakování matka moudrosti“

Scházelo se nás zhruba 10-15, podle možností, přemýšleli jsme nad Markovým evangeliem a byla to dobrá příležitost k přemýšlením nad Biblí a společným rozhovorům k tématům jednotlivých večerů. Poslední večer proběhl už těsně před jarními omezeními, jsme rádi, že jsme jím mohli naše scházení uzavřít a doufáme, že někdy v budoucnu budeme moci podobná setkání znovu uskutečnit.