Tábory a kurzy

Tábory

Tábory se v našem sboru pořádají už po desetiletí. Z počátku se jednalo o tábory pobytové. Trendem poslední doby je zkoušet i nové možnosti, které jsou pro děti blízké, proto jsme s úspěchem začali pořádat takzvané „přífarské tábory“. U „přífarského tábora“ využíváme zázemí zdejší fary, děti přichází ráno na osmou hodinu a odpoledne odcházejí domů, tento tábor je určen i pro menší děti. Oba druhy táborů mají své kouzlo, výhody a své příznivce.
Tábor pořádáme jeden týden v červenci, a i když se to nezdá moc, je to týden opravdu nabitý. Začínáme v pondělí a končíme v sobotu. V posledních letech míváme kolem 60 táborníků, a abychom udrželi kvalitu tábora, musíme mít i odpovídající počet vedoucích.

Kurzy

Manželské večery jsou setkání manželských párů, které se začaly pořádat v Anglii v roce 1996. Od té doby se tato forma setkávání rozšířila do řady zemí. V roce 2004 už bylo registrováno přes 500 kurzů v 18 zemích včetně prvního v České republice. Dnes se kurzy Manželské večery pořádají už ve 120 zemích, probíhají ve 40 jazycích a to na více než 6500 různých místech. V ČR jimi prošlo na desítkách míst republiky již přes 3000 manželských párů.


Má křesťanství, víra, ještě dnes ve společnosti svoje místo? Dají se v něm najít odpovědi na otázky, které nás zajímají a na které hledáme odpovědi v našem každodenním životě? Anebo je křesťanství jenom součástí naší historie, ale dnes už vlastně opravdu nemá co nabídnout?

Na konci ledna letošního roku jsme se těmito otázkami zabývali v průběhu kurzu Objevování křesťanství. Scházeli jsme se po dobu několika večerů vždy ve čtvrtek od 18:00 a společně jsme si kladli otázky, které se týkají samotné podstaty křesťanství: Kdo byl Ježíš? Proč přišel? A co znamená následovat ho?

Vedoucí táborů
Jméno: MARTIN NEVOLA
E-mail: taborycce.hostalkova(zavináč)gmail.com

Vedoucí kurzů
Jméno: ZDENĚK ŽAMBOCH
Telefon: 605 787 428